Kura komanda kļūs par B grupas uzvarētāju

SĀKUMS LABĀKS
Aizkraukle aizvadījusi pirmās četras spēles

1 2 3 4 5
NAHL OTRĀ SEZONA SĀKUSIES VEIKSMĪGĀK:
Aizkraukles komanda otro gadu pēc kārtas piedalās NAHL 2 līgas sacensībās. Atceroties iepriekšējo gadu, šo var uzskatīt par veiksmīgāku startu.
2007.gada sezonā Aizkraukles Jeld-Wen pirmajā aplī neizcīnot nevienu uzvaru stabili ieņēma pēdējo 12 vietu. Otrajā aplī tika nostabilizēts sastāvs, uzlabota komandas spēle un galu rezultātā komanda spēja pakāpties uz 8. vietu turnīra tabulā.
2008.gada sezonā komandai jauns nosaukums. Komandu savā ziņā ir pārņēmis HK Lavīna, atbalsta vairāki uzņēmēji.
Protams, lai izveidotu labu komandu vēl ir daudz darāmā. Pirmkārt, vajadzētu nostabilizēt sastāvu, pagaidām spēlē tie, kas tiek uz konkrēto spēli, līdz ar to klibo saspēle. Katrā spēlē komanda praktiski spēlē jaunos virknējumos, tāpēc labāk izceļas tie virknējumi, kas agrāk ir spēlējuši kopā. Otrkārt komandai būtu vajadzīgs patstāvīgs pieredzējis treneris, kas varētu gan vadīt treniņus, gan spēles. Trešais, komandai būtu vajadzīgi vismaz daži kopēji treniņi. Pagaidām, trenējas tikai jaunie spēlētāji, pie tam katrs savā vietā. Pārējie labākajā gadījumā padzenā ripu, ko diez vai var uzskatīt par treniņu. Protams, tas viss ir vajadzīgs, ja nopietni grib domāt par komandas nākotni.
Bet, neskatoties uz nākotni mazliet ieskatīsimies šīs sezonas spēlēs. NAHL 2.līgas 2008. gada sezonā pagaidām piedalās 11 komandas, kas aizvadīs divu riņķu spēles savā un pretinieku laukumā. Uz šodienu Aizkraukles komanda ir aizvadījusi četras spēles: bilance 2 uzvaras, 2 zaudējumi, kas pagaidām dot 4 vietu līgā.
1.spēle: ALH 2007.09.22
Aizkraukles Lavīna/Degas –Sigulda 0:W
Diezgan labi aizvadīta spēle, pārliecinoši izcīnītu uzvaru, tabulā nomaina pret 0:W. Tam iemesls komandas nesakārtotībā, jo neklausot tiesnešu aizrādījumam, spēlē piedalījās spēlētājs, kurš to nedrīkstēja darīt. Līdz ar to visa statistika ir pa nullēm.

2.spēle: Rīga,Volvo 2007.09.26
Santeko-Aizkraukles Lavīna/Degas 7:2 (3:1;3:1;1:0)
Pēc aculiecinieku stāstītā, komanda vairāk uzbruka, vairāk meta pa vārtiem, bet uzbrucēji neprata savas iespējas realizēt, arī vārtsargs, šoreiz nebija glābējs.
Aizkraukles komandas labā vārtus pirmā puslaika 19. minūtē guva, Aigars Krasovskis (Kaspara Židova piespēle) un otrā puslaika 9 minūtē Guntis Janovičs (Jurijs Petuskovs, Aivars Bardovskis), samazinot rezultātu līdz 2:3. Aizkraukles komandai 6 soda minūtes (J.Petuškovs-4;Ģ.Dundurs-2)
Komandai atkal neveiksmīgs septembris divas spēles divi zaudējumi, un, pēdējā 11. vieta turnīra tabulā.
3. spēle : ALH 2007.10.04
Aizkraukles Lavīna/Degas – Atols 4:1 (0:1;2:0;2:0)
Piedzīvojot pirmajās spēlēs divus zaudējumus, komandā, tika veiktas vairākas izmaiņas. Tika iesaistīti gan jauni spēlētāji, gan izmaiņas virknējumos. Dažiem spēlētājiem vajadzēja vairāk laika pavadīt uz rezervistu soliņa, citi spēlē divās maiņās.
Spēles sākums neko labu nesolīja. Jau no spēles pirmajām minūtēm vairāk un asāk uzbruka Aizkraukles hokejisti. Kā tas bieži notiek hokejā vieni uzbrūk, bet iesit otri. Atvairījuši pirmos Aizkraukles uzbrukumus, Atols spēlētāji devās pirmajā pretuzbrukumā un jau spēles 45. sekundē ar pirmo metienu atklāj rezultātu, Juri Liepiņu ar diezgan patālu metienu nesagatavotu pārspēj Raimonds Krollis. Pēc gūtajiem vārtiem vēl vairākas labas iespējas gūt vārtus bija Atols hokejistiem, bet labi Aizkraukles vārtus sargāja Juris Liepiņš. Jāatzīmē, ka šajā spēlē Juris Liepiņš vēl vairākas reizes glāba Aizkraukles vārtus bezcerīgā situācijā. Pirmajā trešdaļā Aizkrauklei bija vairākas reālas iespējas izlīdzināt rezultātu, bet J.Petuškova; G.Janoviča; R.Grandāna un citu metieni bija neprecīzi. Aizkraukle divas reizes spēlēja vairākumā, bet nekā, labi darbojās viesu komandas vārtsargs. Pirmās trešdaļas beigās Aizkraukle palika mazākumā, neprata veikt spēlētāju nomaiņu, bet arī Atols neizmantoja šo iespēju .Trešdaļa 0:1.
Otrajā trešdaļā ar vien vairāk sāka izpausties Aizkraukles pārākums. Skaistas kombinācijas, metieni, labs ātrums. Liekas tūlīt, tūlīt būs vārti. Ļoti labi spēlē otrā maiņa jaunie Ķīlis;Dundurs;Daubers. Ķīlis,Dundurs arī pieredzējušais Oļegs Ļahs spēlē divās maiņās. Šajā laikā, tāpat kā visā spēlē ļoti labi darbojas Atols vārtsargs, liekas, ka nav iespējams to pārspēt, viņš atšifrē visus mājinieku nodomus. Trešdaļas vidū komandas pa reizēm spēlē vairākumā, bet arī tas paliek nerealizēts. Ir skaidrs lai varētu pārspēt viesu vārtsargu vajadzīgas nestandarta darbības, jo ar vienkāršām kombinācijām tas nav iespējams. Likās, ka otrajā puslaikā tā arī neizdosies gūt vārtus, kad beidzot Aizkraukles otrai maiņai tomēr izdevāt realizēt savu pārākumu. Vienas minūtes laikā tika izcīnīti divi vārti. Vispirms Mārtiņš Ķīlis ieejot pretinieku zonā pa kreiso malu precīzi piespēlē uz labo vārtu stūri Ģirtam Dunduram, kurš no metra attāluma met bez apstājas pa pretinieku vārtiem un atkal vārtsargs atsit, bet turpat klāt esošais Mārtiņš nedot vārtsargam otru iespēju, burtiski no vārtsarga laukuma līnijas ieraida atsisto ripu vārtos, panākot neizšķitu 1:1 (Dundurs,36:12). Dažas sekundes atvelkot elpu laukumā atkal parādās Mārtiņš un saņemot piespēli pie pretinieka zilās līnijas, viens izlaužas pret vārtsargu. No muguras viņu jau noķēris pretinieku aizsargs un abi krīt. Bet vēl mirkli pirms kritiena Mārtiņam izdodas iemest ripu vārtsargam starp kājām, pēc kā abi spēlētāji ielido apmalē, daži asumi, bet rezultāts jau ir 2:1 (37:17) Aizkraukles labā. Otrajā puslaikā vēl komandas apmainās ar abpusējo noraidījumu un Atols komandas uzbrukumiem. Pēc otrās trešdaļas 2:1.
Trešā trešdaļa. Abpusēji uzbrukumi, nervozē abas komandas. Jau trešdaļas 20 sekundē 10 minūšu sodu nopelna Aizkraukles vārtsargs Juris Liepinš. Arvien vairāk pieaug Atols komandas spiediens. Aizkraukles spēlētāji sāk pagurt, līdz ar to tiek pārkāpti noteikumi. Trešdaļas trešajā minūtē komanda paliek mazākumā. Mazākums tiek izturēts, kaut gan tas prasa daudz spēka. Tiek veidoti arī pretuzbrukumi, bet nerezultatīvi. Bīstama situācija pie Aizkraukles komandas vārtiem izveidojās trešdaļas vidū, kad ar minūtes intervālu tiek noraidīti divi Aizkraukles spēlētāji un trīs minūtes komanda spēlē mazākumā, pie tam vienu minūti 3:5. Arī šo mazākumu izturam. Jo vairāk spēle tuvojas beigām, jo biežāk visi skatās uz pulksteni. Aizkrauklei liekas, ka tas ir apstājies. Atrisinājums pienāk divas minūtes pirms spēles beigām. Vienā no pretuzbrukumiem atkal rezultatīvi nospēlē otrā maiņā. Divatā pret vārtsargu un aizsargu iziet Mārtiņš Ķīlis un Ģirts Dundurs. Tāpat kā otrajā puslaikā Mārtiņš atdot piespēli Ģirtam. Metiens no divu metru attāluma trāpa vārtu stabā un atlec stūrī. Pie ripas pirmais ir Mārtiņš un pēc pauzes seko piespēle uz iemetiena vietu Oļegam Ļaham, kurš to bez apstādināšanas raida vārtos, 3:1(57:55,piespēles M.Ķīlim;Ģ.Dunduram). Spēles liktenis bija izšķirts, bet rezultātu pēdējā minūtē pielika Aizkraukles pirmā maiņa, kad saņemot labu Jurija Petuškova piespēli vārtus no piecu metru attāluma guva Guntis Janovičs, panākot gala rezultātu 4:1 (59:10), un pirmo uzvaru turnīrā.

4.spēle: Rīga, Siemens 2007.10.11
Babīte-Aizkraukles Lavīna/Degas 1:4(0:2,1:1;0:1)
Ceturtā spēle un atkal izmaiņas sastāvā, korekcijas virknējumos. Grūti spriest kā komanda spēlētu, ja katrā spēlē nebūti jāmaina sastāvs. Bez izmaiņām nav nevienas maiņas. Pirmajai maiņai un tās līderu duetam Petuškovs-Janovičs, tiek pievienots divās maiņās spēlējošs Raimonds Garda. Otro maiņu šoreiz veidoja Lavīnas 2002 pirmais iesaukums: Kaspars Židovs - Ģirts Dundurs - Raimonds Garda. Visi pirmo reizi uz slidām kāpa 2002 gadā pie Ojāra Rodes . Grūti uzreiz atcerēties, kad viņi pēdējo reizi spēlēja kopā, visi ir spēlējuši gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Šai maiņai saspēlējoties noteikti vairāk vajadzētu uzņemties līderu lomu. Priecē, ka aizsardzībā šajā maiņā spēlē viens no labākajiem pašreizējiem Lavīnas aizsargiem Oskars Daubers. Ja varētu šai maiņai pievienot vēl vienu bijušo Lavīnas spēlētāju Edgaru Bebri, tā būtu interesanta maiņa: Židovs-Garda-Bebrs; Daubers-Dundurs. Oļegs Ļahs šoreiz spēli vadīja no trenera vietas, laukumā neizejot. Vārtus droši sargāja Viktors Durnovs.
Jāsaka uzreiz, ka šī spēle noteikti bija labākā šajā sezonā, it īpaši spēles kvalitātē. Visu spēles laiku neradās lielas bažas, par Aizkraukles uzvaru, kaut bija dažas epizodes, kad vajadzēja uztraukties. Jāatzīmē, ka līdz šai spēlei Babīte nebija piedzīvojusi zaudējumus.
Jau no pašas spēles sākuma Aizkraukle uzbruka daudz bīstamāk un vairāk kā Babītes hokejisti. Daudz netrūka, lai tiktu gūti vārti, bet vecā vaina, momenti ir, bet realizācija klibo. Pie tam labi spēlē un bīstamus momentus veido visas trīs maiņas. Divās maiņās gan uzbrukumā, gan aizsardzībā spēlē Raimonds Garda un Ģirts Dundurs. Mazliet situācija izlīdzinās, kad nevajadzīgu noraidījumu par grūšanu sestajā minūtē nopelnīja Oskars Daubers.
Spēles rezultāts tika atklāts pirmās trešdaļas 12. minūtē, kad labi vārtu priekšā nospēlēja Jevgēnijs Avdejevs, gūstot vārtus no 4-5 metru attāluma 1:0 (11:43).
Skaistu kombināciju dažas minūtes vēlāk izspēlēja Janovičs-Garda-Petuškovs. Ripu aiz vārtiem iegūst Raimonds Garda, atdot uz zilo līniju, kur to uztver Jurijs Petuškovs. Jurijs apstrādā ripu un atdot atpakaļ Raimondam, kurš to tālāk piespēlē pret vārtiem brīvajam Guntim Janovičam, seko metiens un 2:0 (R.Garda; J.Petuškovs,15:31). Pirmajā trešdaļā bija vēl dažas labas iespējas paaugstināt rezultātu, bet labi nospēlēja mājinieku vārtsargs, it īpaši situācijā, kad divatā pret vārtsargu izgāja Raimonds Garda un Ģirts Dundurs. Ģirta metienu no tuvas distances ķēra vārtsargs.
Otrās trešdaļas sākumā vairākumu neizdodas izmantot Aizkraukles komandai. Spēle mazliet izlīdzinās, kaut gan neatstāj sajūta, ka rezultātam noteikti jāpieaug. Tas arī izdodas trešdaļas vidū, kad spēlējot vairākumā vārtus gūst Aizkraukles trešā maiņa. Trešdaļas 14 minūtē Babītes hokejisti spēlējot mazākumā atstāj savu vārtu priekšā nenosegtu Ivaru Slesaru, seko Andra Krēsliņa piespēle, un Ivara metiens vārtu augšējā stūrī ir precīzs 3:0(33:14). Pēc dažām minūtēm par sitienu ar nūju tiek noradīts Oskars Daubers, un Babītes komanda samazina rezultātu. Vārtus no tuvas distances gūst Uldis Vītols 3:1 (37:19). Trešdaļas pēdējās sekundēs vēl paspēj saplūkties A.Krēsliņš ar M. Baltrumu, par ko abpusējs noraidījums.
Trešajā trešdaļā atkal jūtams Aizkraukles komandas pagurums, ne vienmēr spēlētāji laikus atgriežas savā aizsardzības zonā. Tieši šajos brīžos lieliski darbojas Aizkraukles vārtsargs Viktors Durnovs, ne tikai pildot savus tiešos pienākumus, bet arī patstāvīgi uzmundrinot savus spēlētājus. Kritiska situācija izveidojās trešdaļas vidū, kad Babītes komandai parādījās reāla iespēja vērst rezultātu sev par labu. Trešdaļas 11. minūtē par bloķēšanu tiek noraidīts Aizkraukles spēlētājs Ģirts Dundurs. Babīte metās uzbrukumos lai panāktu sev labvēlīgu rezultātu. Kad ir nospēlēta viena minūte mazākumā, pārkāpumu izdara Aigars Krasovskis (turēšana ar nūju), tiesnesis paceļ roku, aizturētais sods. Šajā brīdi vēl vienu pārkāpumu izdara Jurijs Forisjaks, un uz sodītā soliņa reizē dodas divi Aizkraukles hokejisti. Vairāk kā divas minūtes jāspēlē 3:5 Babītes spēlētājiem. Vai izdosies izturēt? Komanda nogurusi. Babītei lieliska iespēja ne tikai samazināt rezultātu, bet pat panākt izlīdzinājumu. Laukumā aizstāvēties dodas Jurijs Petuškovs; Ģirts Dundurs; Raimonds Garda. Babīte visu laiku uzbrūk. Aizkraukle ne tikai precīzi aizstāvas, bet arī pati cenšas veidot pretuzbrukumus. Babīte noteikti nav gaidījusi tādu nekaunību no Aizkraukles puses. Pateicoties aktīvai darbībai tieši spēlējot trijatā Aizkraukles komandai izdodas noņemt visus jautājumus par šīs spēles iznākumu. Spēlējot trijatā vienā no pretuzbrukumiem vārtus no Ģirta Dundura piespēles gūst Jurijs Petuškovs 4:1 (55:01). Līdz spēles beigām nekas vairs nemainās.
Oktobra sākumā komandai izdevās izcīnīt divas skaistas uzvaras, kas ļauj pacelties uz ceturto vietu. Vai izdosies turpināt uzvaru sēriju, redzēsim sestdien Aizkrauklē.